Masáže

Hotel Termál Vyhne - masáže

KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž sa vykonáva pomocou hmatov, ktoré sú zoradené do presne stanovených masážnych zostáva pre jednotlivé časti tela. Účinok masáže sa prejavuje na koži, šľachách, v kĺbových púzdrach, v krvnom riečisku, lymfatickom systéme i v periférnom nervovom systéme. Urýchľuje sa odstránenie nepotrebných produktov látkovej premeny. V hlbších tkaninových vrstvách možno rozrušiť zrasty.

V svalovom tkanive sa dosiahne zlepšenie svalového tonusu, zvýšenie svalovej výkonnosti, zníženie bolestivosti a zlepšenie funkcie. Masáž sa priaznivo prejaví na činnosti srdca. Nastáva prekrvenie telových orgánov, zlepšuje sa výmena kyslíka. Masáž má celkový povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť, spánok a na stav centrálneho nervového systému.

Pravidelné absolvovanie masáže pomáha predchádzať bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva. Netreba zabúdať ani na skutočnosť, že účinok masáže v tele vyplavuje množstvo endorfínov, ktoré navodzujú pocit šťastia a spokojnosti.


Hotel Termál Vyhne - masáže

LYMFODRENÁŽ

Lymfatický systém je tvorený sústavou lymfatických ciev, uzlín a orgánov. Ich úlohou je prečisťovať organizmus, odvádzať z tkaniva tekutiny, bielkoviny, cudzorodé a škodlivé látky a vracať ich do krvi, čím dochádza k zmenšovaniu opuchov a telesnému objemu vôbec, ako aj k celkovému prečisteniu organizmu.

V štruktúre lymfatických ciest sú rozmiestnené lymfatické uzliny, ktoré filtrujú toxíny, baktérie, cudzorodé látky a nádorové bunky, privedené lymfou, čo je dôležitá funkcia pre obranný systém organizmu. Lymfa ďalej rozvádza z lymfatických uzlín biele krvinky a uvoľňuje ich do krvného obehu, čo aktivuje imunitný systém. Zatiaľ čo v prípade krvi funguje ako dokonalá pumpa srdce, v tomto prípade zabezpečujú pohyb lymfatickej tekutiny sťahy svalov.

Pri lymfodrenáži Ide o veľmi jemnú masážnu techniku. Miernymi pomalými, presne definovanými ťahmi, hmatmi a jemným tlakom na povrch tela sa aktivujú lymfatické cievky, ktoré odvádzajú lymfu do zberných lymfatických uzlín.

Lymfodrenáž je vhodné absolvovať z celého radu dôvodov – ako prevencia opuchov a vzniku kŕčových, pri opuchoch pri liečených úrazoch, pri častých migrénach, bolestiach hlavy a zubov, na zvýšenie imunity a regenerácie organizmu, odbúranie únavy po strese, pri podpore metabolizmu. Masáž tie napomáha detoxikácii organizmu, spevňovaniu podkožia, spomaleniu procesu starnutia a celkovej krásy organizmu, jeho regenerácii, formovaniu postavy, či odstraňovaniu opuchov pod očami.

Masáž sa neodporúča absolvovať v prípade horúčkovitých a vírusových ochorení, pri ťažkých srdcovo-cievnych ochoreniach, krvácajúcich materských znamienkach, pri silnej astme a bronchitíde, pri pľúcnom edéme, zvýšenej činnosti štítnej žľazy, v prípade diagnostikovaného zhubného nádoru.


Hotel Termál Vyhne - masáže

MEDOVÁ DETOXIKAČNÁ MASÁŽ

Med má široké spektrum využitia. Používa sa na liečenie rán, na zlepšenie trávenia, pri dýchacích problémoch, pri regenerácii pečene a obličiek, pri anémii. V mede je tiež obsiahnuté veľké množstvo vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Medová masáž je založená na aktívnom pôsobení medu na pokožku v kombinácii s masážou mäkkých tkanív. Reakcie kože je odzrkadlením celkového zdravotného stavu klienta.

Detoxikačné účinky medu spočívajú v jeho schopnosti rýchleho vstrebávania toxínov z organizmu. Takáto masáž tiež napomáha krvnému obehu a tiež boju proti celulitíde.

Medová masáž sa líši od klasickej masáže technikou. Z medu sa v priebehu masáže vytvárajú malé hrčky obsahujúce toxíny, ktoré med vytiahol z kože.

V dôsledku otvorených pórov, sa po medovej masáže si neodporúča kúpanie a saunovanie. Tiež je pot tejto masáži obzvlášť nevyhnutné dodržiavať pitný režim, pre podporu odplavovania toxínov z tela.

V prípade precitlivenosti, či alergii na rôzne druhy peľov, alebo samotný med, je vhodné zvážiť absolvovanie tejto masáže.


Hotel Termál Vyhne - masáže

ANTIMIGRÉNOVÁ MASÁŽ

Stres z rýchleho životného štýlu sa najviac premieta do oblasti šije. Dochádza k stuhnutiu svalstva a stlačeniu krvného riečiska, čo zapríčiňuje nepríjemné bolesti hlavy

Antimigrénová masáž je hlboko relaxačná masáž šije, hlavy a tváre. Pomocou tejto masáže sa pôsobí na akupresúrne body, čím dochádza k uvoľneniu bolesti hlavy, krčnej chrbtice, ale tiež uší.. Masáž pomáha k uvoľneniu celého nervového systému, k vyladeniu oboch hemisfér a odstraňuje energetické bloky. Zlepší sa činnosti mozgu, koncentrácia, upraví činnosť srdca a zrak.

Masáž je účinná pri bežných bolestiach, ale aj pri akútnych stavoch. Vhodná je samozrejme aj ako prevencia.


Hotel Termál Vyhne - masáže

BANKOVANIE

Bankovanie alebo aj liečenie odsávacími bankami alternatívna liečebná metóda pochádzajúca z Číny. Spočíva v prikladaní baniek rôzneho tvaru na kožu, kde sa prisajú podtlakom na priložené miesto. Jej účinok ide nielen do hĺbky buniek kože a podkožného tkaniva, ale aj do obalu svalov. Na priloženom mieste sa lokálne zvýši prívod krvi a kyslíka a výsledkom je rýchla metabolizácia a regenerácia tkaniva.

Hlavným cieľom tejto procedúry je posilnenie samoliečebných síl organizmu a zvýšenie jeho výkonnosti, uvoľnenie stuhnutých miest a spazmov.

Bankovanie je vhodné aplikovať pri svalových spazmoch, závratoch, bolestiach hlavy, reumatizme, astme, hypertenzii, kožných problémoch, celulitíde, paréze tvárového nervu, chronickej únave a ďalších diagnózach.


Hotel Termál Vyhne - masáže

AJURVÉDSKA MASÁŽ

Ajurvéda je holistický prístup k zdraviu. Jej základným princípom je prevencia a liečenie chorôb tým, že udržiava rovnováhu v tele, myslí a vedomí. Nezameriava sa na potlačenie príznakov, ale lieči príčinu choroby. Terapia by mala zahŕňať všetky aspekty života – stravu, životný štýl, cvičenie, odpočinok, ale aj masáže.

Základom Ajurvédskej masáže sú oleje, ktoré sa využívajú výhradné čisté 100% prírodné. Olej sa počas masáže neustále nahrieva a z dlane maséra sa postupne nanáša na telo klienta. Teplý olej otvára póry, čistí ich, viaže na seba toxíny. Masáž je osviežujúca a energická. Zahŕňa tiež stláčanie bodov, v ktorých sa križujú energetické dráhy.

Ajurvédska masáž pomáha zharmonizovať tri základné druhy energie (podľa ajurvédy tri dóše/. Zlepšuje krvný obeh a dýchací systém. Napomáha okysličovaniu organizmu a jeho celkovému uvoľnenie. Uvoľňuje svaly a nervy. Pomáha rovnováhe tráviaceho systému, vyplavuje toxíny a odpadové látky. Navodzuje hĺbkový spánok. Pomáha pri artritíde, obezite, dne, kolísavom krvnom tlaku, astme, detskej obrne, bolestiach hlavy. Zvyšuje produkciu bielych krviniek. Stupňuje celkový pocit telesnej a duševnej pohody, zastavuje predčasné starnutie a redukuje vrásky.


Hotel Termál Vyhne - masáže

BREUSSOVA MASÁŽ

Jedná sa o metódu podľa Rudolfa Breussa, o holisticky-energetické, neinvazívne a bezbolestné postupy. Na masáž sa používa olej z ľubovníka bodkovaného, ktorý je veľmi vyživujúci nielen pre platničky chrbtice, ale i pre všetky kĺby, má schopnosť regenerácie a tlmí bolesť vo svaloch. Masáž sa vykonáva technikou jemného ošetrenia stavcov, kĺbov a pohybového aparátu. Napriek svojej jemnosti je však táto technika veľmi účinná. Masáž sa vykonáva zdola hore jemným masírovaním akupresúrnych bodov a chrbtice, čím dochádza k uvoľneniu tlaku na platničky, svalov a šliach a k šetrnému napínaniu chrbtice a opotrebovaných medzistavcových platničiek. Pomocou breussovej terapie môžu platničky optimálne regenerovať. Pri tejto masáži môžu byť často bezbolestne uvedené do správnej polohy posunuté hrudné či bedrové stavce. Naviac sa pri Breussovej masáži automatickým ošetrením akupresúrnych bodov – predovšetkým na meridiáne močového mechúra – môžu uvoľniť blokády a duševné napätia a tým sa prehĺbi účinok masáže.

Breussova masáž sa ako samostatná forma terapie výborne hodí na uvoľňovanie a prevenciu. Jedným z hlavných účinkov, mimo šetrného napínania chrbtice, je pri pravidelnom opakovaní, možnosť regenerácie namáhaných a opotrebovaných medzistavcových platničiek.

Indikácie:

všetky chronické a degeneratívne ochorenia chrbtice a kĺbov, ischialgia (zápal sedacieho svalu), lumbago (náhle, prudké bolesti v krížoch), vysunutie medzistavcových platničiek, syndróm preťaženej chrbtice, cervikálny syndróm, nočná parastézia rúk, bolesti v ramenách a rukách, bolesti hlavy, migréna, tinitus

Konraindikácie:

akútne chorobné stavy, choroby so zvýšenou krvácavosťou, akútne zápalové ochorenia, malígne nádory kože, poškodenia pokožky, plesňové ochorenia, akútny posun stavcov alebo kĺbov, ťažká osteoporóza, čerstvé poranenia a pooperačné stavy, zlomeniny stavcov a panvy (masáž až po rekonvalescencii), akútne bolesti ischiasu, akútne bolesti v brušnej oblasti a hrudníka, bezprostredne na tumoroch (materské znamienka, bradavice).


Hotel Termál Vyhne - masáže

OŠETRENIA SOTHYS PARIS

Luxusná kozmetická značka Sothys Paris má viac ako 60 ročnú tradíciu v kozmetickom priemysle. Od roku 1946 vám ponúka luxus, eleganciu, efektívnosť, riešenie všetkých kozmetických problémov, tradičné techniky, inovatívne zmýšľanie.

My Vám ponúkame nasledovné kozmetické procedúry:

Sezónne tvárové ošetrenie

Ošetrenie pozostáva zo základného očistenia pleti, masáže tváre, masky a záverečného nanesenia krému.

Oligo-aktívne samozahrievacie bahno/peeling + zábal

Odstránenie odumretých buniek. Relaxácia a jemná tonizácia pokožky.

Profesionálne ošetrenie „ľahké nohy“

Súčasťou procedúry je peeling celého tela, ktorý obsahuje soľ z3 krajín (Himaláje, Mŕtve more, Francúzsko). Okrem odstránenia odumretých buniek a rozžiarenia pokožky tela pôsobí relaxačné a tonizačné.

Zoštíhľujúca masáž

Sérum pôsobí na dlhodobú vláknitú celulitídu.

Peeling s tromi soľami z rôznych kútov sveta

Odstránenie odumretých buniek a rozžiarenie pokožky chrbta.

Peeling s tromi soľami z rôznych kútov sveta

Odstránenie odumretých buniek a rozžiarenie pokožky celého tela.


Recepcia

non-stop

tel.: + 421 45 678 76 11
mob.: + 421 918 570 455

recepcia@termalvyhne.sk

Wellness

10.00 – 22.00 hod.

tel.: + 421 45 678 76 17
 

wellness@termalvyhne.sk

Biznis klienti / marketing

-


mob.: + 421 918 570 755

marketing@termalvyhne.sk

Hotel Termál ve Vyhném hodnocení