Spoznajte okolie

Vďaka baníckej, pivovarníckej a kúpeľnej histórii ponúka okolie hotela široké možnosti trávenia voľného času.

Ponuka voľno časových aktivít spestruje aj geografia obce Vyhne s jej prírodnými zaujímavosťami. Samotné situovanie hotela a dopravná dostupnosť tiež umožňuje podnikať výlety do bližších i vzdialenejších záujmových bodov cestovného ruchu a ponúknuť tak dovolenku bohatú na zážitky a poznávanie.


Hotel Termál Vyhne - spoznajte okolie

Kamenné more

Nachádza sa priamo v obci Vyhne a vedie k nemu náučný chodník Andreja Kmeťa. Nachádza sa vo výške 495m.n.m. a má celkovú rozlohu 13,3 ha. Kamenné more patrí medzi najväčšie v pohorí Karpaty a zároveň aj najstarším chráneným územím na Slovensku. Lokalita je tvorená množstvom väčších a menších ryolitových balvanov načervenastej farby. Oblasť je v súčasnosti významná nielen z hľadiska geologického, ale i zoologického. Vyskytuje sa tu totiž viacero vzácnych druhov živočíchov.

 

Hotel Termál Vyhne - spoznajte okolie

Vyhniansky travertín

Taktiež je súčasťou náučného chodníka Andreja Kmeťa. Vznikol usádzaním sa travertínového vápenca so silne vápencovej vody vytekajúcej zo starej banskej štôlne. Čo je dôležité, jeho rast sa nezastavil, ale stále pokračuje. Pôvodný prameň sa časom stratil, z toho dôvodu bol jeden náš prameň odklonený na travertín, aby sme neprišli o tento prírodný úkaz. Travertín je viac ako 3 metre vysoký vodopád. Domáci obyvatelia ho prezývaj aj „mamut“. Do bezprostrednej blízkosti sa síce nedostanete, ale je možné travertín obdivovať zo vzdialenosti približne 30 metrov.

 

Hotel Termál Vyhne - spoznajte okolie

Kaplnka Panny Márie Kráľovnej

Kaplnka bola postavená v roku 1913 na ruinách pôvodnej kaplnky z roku 1734. Nachádza sa neďaleko nášho hotela. V letnom období sa v nej konajú nedeľné bohoslužby. Postavil ju ako prvú a jedinú stavbu na Slovensku svetoznámy slovenský architekt Ladislav Hudec, rodák s Banskej Bystrice, ktorý svojimi stavbami mrakodrapov zmenil aj tvár Šanghaja.

 

Hotel Termál Vyhne - spoznajte okolie

Margóčiho vila

Stojí dodnes v takmer nezmenenom stave. Pôvodne sa kúpeľná vilka nazývaná aj Benkóová vila a v minulosti bola súčasťou kúpeľov. Postavená bola v roku 1912 v secesnom slohu.

 

Hotel Termál Vyhne - spoznajte okolie

Banská Štiavnica

Vďaka baníctvu, s ktorým je spätá história stredného Slovenska, sa zachovalo množstvo historických pamiatok, či už v samotnom meste alebo aj v okolí. Môžete navštíviť starobylé uličky, múzeá, galérie, botanickú záhradu, kalváriu, tajchy, bane, šachty a množstvo ďalších UNESCO-m chránených pamiatok.

Pre viac informácií o dianí v meste navštívte stránku 

https://supervulkanstiavnica.sk/ 

https://bstajchy.sk/ 

 

Hotel Termál Vyhne - spoznajte okolie

Kaštieľ vo Svätom Antone

Neďaleko Banskej Štiavnice sa nachádza obec Svätý Anton, ktorá v sebe ukrýva kaštieľ s vlastným parkom. Kaštieľ je spätý s rodom Koháry a Coburg, ktoré po sebe zahechali bohato zariadené salóny, ktoré odrzkadľujú vtedajší spôsob živbota, vkus a ich záľuby.

Pre viac informácií navštívte stránku https://www.msa.sk/

 

Hotel Termál Vyhne - spoznajte okolie

Zveropark

Ak máte radi prírodu a zvieratá, určite odporúčame návštevu Zveroparku. Na ploche 21 ha žije viac ako 30 druhov zvierat. Hlavnou dominantou sú losy, no nájdete tu aj ďalšie zvieratá. Čas strávený v prírode Vás obohatí o nové informácie o faune a flóre.

Pre viac informácií navštívte stránku http://www.zveropark.sk/

 

Turistika

Štiavnické vrchy sú pretkané rôznymi turistickými chodníkmi a Vyhne nie sú výnimkou. Najznámejšie turistické chodníky v našom okolí:

  • Hájska skala
  • Jelenia skala
  • Vyhnianska dolina
  • Panoráma
  • Cez tri chotáre
  • Kerling
  • Dolnoždánska skala
 

Lyžovanie

Počas zimnej sezóny môžete navštíviť nasledovné lyžiarske strediská: