Rekreačný poukaz

Ak ste si kládli otázku, či môžete u nás využiť rekreačný poukaz aj u nás, máme pre Vás kladnú odpoveď. Rekreačný poukaz Vám umožňuje výhodnejšie dovolenkovať na území Slovenska a aj v Hoteli Termál***.

Od 1.1.2019 máte možnosť využiť príspevok na rekreáciu od zamestnávateľa až do výšky 275 €.

Podmienky pre uplatnenie rekreačného poukazu:

  • Každý zamestnávateľ, ktorý zamestnáva viac ako 49 zamestnancov je povinný poskytnúť zamestnancovi príspevok na rekreáciu – tzv. rekreačný poukaz vo výške 55% oprávnených výdavkov, max. však v sume 275 € ročne.
  • Zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú menej ako 50 zamestnancov majú možnosť poskytnúť rekreačný poukaz dobrovoľne ako zamestnanecký benefit.
  • Nárok na poukaz má zamestnanec, ktorý vo firme odpracoval najmenej 2 roky.
    Príspevok je oslobodený od daní a odvodov.
  • Rekreačný poukaz môže využiť osoba, ktorej bol vydaný alebo jej rodinní príslušníci, ktorí sa zo zamestnancom zúčastňujú na rekreácií (manžel/manželka, druh/družka, deti, rodičia žijúci v jednej domácnosti). Je potrebné ho využiť do konca príslušného kalendárneho roka, v ktorom bol vydaný, inak prepadne.
  • Poukaz je možné použiť aj na úhradu nákladov na pobytové či na denné prázdninové tábory pre deti zamestnancov.
  • Poukaz na dovolenku je možné použiť len na území Slovenska to za účelom služieb cestovného ruchu spojených s ubytovaním minimálne na 2 noci, ktorého súčasťou môžu byť aj stravovacie služby, wellness alebo iné služby zahŕňajúce oddych a rekreáciu.
  • O tom, že chcete využiť rekreačný poukaz v našom zariadení, upozornite recepciu už pri rezervácii. Pobyt môžete v plnej výške uhradiť na recepcii hotela. Po úhrade Vám vystavíme daňová doklad, ktorý obsahuje: Vaše meno, termín pobytu a cenu za pobyt. Tento doklad predložíte Vášmu zamestnávateľovi najneskôr do 30 dní po pobyte, na základe čoho Vám zamestnávateľ preplatí príspevok na rekreáciu.

Naša recepcia Vám pomôže vypočítať cenu pobytu a poskytne Vám informácie o našich službách.

* V prípade, že ste si zakúpili pobyt v našom hoteli cez cestovnú kanceláriu, doklad pre zamestnávateľa na využitie rekreačného poukazu Vám vystaví cestovná kancelária.


Rezervácia pobytu
Pobyt
Zaplatenie
Potvrdenie zamestnávateľovi
Preplatenie pobytu