Termálna voda

BAZÉNY HOTELA TERMÁL SÚ NAPÚŠŤANÉ VODOU PRIAMO Z VLASTNÉHO ZDROJA KAŽDÝ DEŇ

Bazény sú prietočné. Dezinfekcia vody prebieha prostredníctvom striebra, inak však nie je vôbec chemicky upravovaná a teda nestráca našim vplyvom účinné látky.

Takáto kombinácia bazénovej technológie a prírodnej vody je skôr raritou. Dovoľte preto, aby sme Vám o našej vode poskytli niekoľko informácií.

Hotel Termál má prírodnú pramenitú vodu, hydrogén-uličitanovo-síranovú s prevládajúcim obsahom vápnika a horčíka a s pomerným obsahom sodíka, draslíka a lítia. Ide o pramenitú stredne mineralizovanú vodu s celkovou mineralizáciou 1025 mg/l. Je to kyselka s obsahom voľného oxidu uhličitého v objeme 600 mg/l, slaná, slabo alkalická, nízkotermálna s teplotou 36°C. Z hľadiska obsahu výživno-fyziologických prvkov sú v tejto vode obsiahnuté okrem vápnika aj fluoridy.

Snáď najväčším kladom prírodnej pramenitej vody hotela Termál je vyvážený pomer solí alkalických zemín a minerálov. Teplota vody a hydrogénuhličitany naviac významne pomáhajú vstrebateľnosti účinných látok do organizmu, pričom práve vďaka hydrogénuličitanom prenikajú tieto látky do hlbších štruktúr organizmu. Účinné látky pozitívne vplývajú aj na štruktúru kožného tkaniva a výživu pokožky. Oxid uhličitý obsiahnutý vo vode, okrem toho, že napomáha prieniku účinných látok do organizmu, významne tak zlepšuje hybnosť pohybového ústrojenstva.

Čo sa týka účinných látok – vápnik spolu s fluoridmi sú v organizme potrebné pre zdravie kostí, kĺbov a zubov, ale i svalov. Draslík je dôležitý prvok potrebný pri elektrochemických dejoch v organizme, pri transfere vzruchov v nervoch a svaloch, pri bunkových procesoch. Je tiež dôležitý pri prevencii chorôb srdca a krvného obehu. Hlavnou funkciou sodíka je zas regulovanie distribúcie telesných tekutín a acidobázickej rovnováhy.

Prírodná pramenitá voda hotela Termál je ideálna v prípade nedostatku niektorých výživných látok v tele spôsobujúcich poruchy nervového systému, ktoré sa môžu prejavovať nervozitou a podráždenosťou. Je to pre obsah horčíka a draslíka. Zanedbateľné však nie je ani lítium, ktoré je ideálne pre osoby trpiace stresom.